top of page

STEMxx Chats Group

Public·48 members

România vs Bosnia și Herțegovina în direct live 11 octombrie 2023

România vs Bosnia și Herțegovina live începe pe 26/09/2022 la 18:45 utc time în UEFA Liga Naţiunilor. În prezent, România Rank -, în timp ce Bosnia și ...

Citește și Ne dorim să valorificăm la maxim fiecare zi petrecută în cantonamentul echipei naţionale. Este un meci pe care trebuie să-l câştigăm, acesta este obiectivul echipei", a declarat Florentin Pera, marţi, la Piteşti, în cadrul unei conferinţa de presă, conform Agerpres. România, în grupă cu Croaţia, Grecia şi Bosnia În preliminariile Campionatului European de handbal feminin - EHF EURO 2024, naţionala României a fost repartizată în Grupa 1, alături de Croaţia, Grecia şi Bosnia Herţegovina. La turneul final vor participa 24 de echipe, primele două clasate din fiecare grupă, plus cele mai bune patru echipe de pe locul al treilea (20 în total). Selecționerul reprezentativei „tricolore”, Florentin Pera, a precizat că România are prima șansă în meciul de miercuri și că obiectivul este victoria. „Atmosfera este foarte bună în cadrul echipei, fetele au răspuns bine la antrenamente, s-au pregătit exemplar, au arătat dorinţă, unitate, disciplină de joc, lucrurile au funcţionat bine. Eu cred în potenţialul acestor fete, sunt fete valoroase (... ) şi nu pot decât să mă declar optimist şi încrezător în posibilităţile echipei. Este un meci important pentru noi, chiar dacă la prima vedere plecăm din postura de favoriţi. Asta nu înseamnă că subestimăm adversarul, vom trata cu maximă seriozitate, concentrare şi cu gândul doar la victorie în acest joc. 26: Dennis Man pătrunde în careu din banda dreaptă, însă șutul său trece pe lângă poartă Min. 20: Un șut al lui Stanciu din careu este deviat în corner Min. 12: O incursiune bună a lui Rațiu în banda dreaptă se încheie cu intervenția unui apărător advers, iar România beneficiază de un corner Min. 1: A început partida! INFO: Bătaie între suporterii celor două reprezentative înaintea meciului! Echipele de start România: I. Radu – Rațiu, Ad. Handbal: România își începe aventura către EURO 2024. Duelul cu Bosnia este LIVE, miercuri, pe Pro Arena și VOYO10-10-2023 | 14:42 Getty România - Bosnia este meciul de debut în cadrul preliminariilor EHF EURO 2024, iar duelul va fi miercuri, de la ora 17:30, în direct pe Pro Arena și VOYO. Naționala feminină de handbal a României va începe marea aventură în drumul către EURO 2024, miercuri, în fața selecționatei din Bosnia și Herțegovina, duel ce se va disputa în Sala Sporturilor din Mioveni. Tricolorii joacă ultima șansă pentru evitarea retrogradării! Înaintea disputei cu Bosnia, Edi Iordănescu a dezvăluit că se așteaptă la un meci foarte greu. În tur, oaspeții din această seară s-au impus cu 1-0 la Zenica, grație reușitei lui Smail Prevljak. „Ne așteptăm la un meci mai mult decât disputat. Apărarea a fost distrusă în dubla cu Muntenegru. În celelalte meciuri nu a fost așa de rău. Rus, Burcă, Bancu – R. Marin, D. Olaru, Stanciu – Man, Alibec, Sorescu Rezerve: H. Moldovan, Târnovanu, Manea, Băluță, Boloca, Cordea, Cicâldău, Tănase, Fl. Coman, G. Pușcaș Absent: M. Marin (suspendat) Selecționer: Edi Iordănescu Bosnia: Vasilj – Serbecic, Kovacevic, Milicevic, Civic – Gojak, Cimirot, Saric – Dedic, Prevljak, Demirovic Rezerve: Piric, Sehic, Dedic, Sanicanin, Susic, Duljevic, Danilovic, Hotic, K. Am luat 2 goluri în 3 mecuri. Bosnia are calitate individuală foarte multă, ați văzut ce înseamnă un atacant pur-sânge la Finlanda. În Finlanda am avut șanse, am avut mai multă inițiativă. Am creat multe ocazii, dar le-a lipsit interpretarea corectă în fața porții și mai mult sânge rece. Dacă nu am marcat nu pun pe lipsa șansei, ține tot de noi”, a spus Edi Iordănescu, în cadrul conferinței de presă premergătoare meciului cu Bosnia. 46: A început repriza secundă! Finlanda conduce în Muntenegru cu 2-0, scor la care România retrogradează indiferent de rezultatul obținut cu Bosnia Min. 45+3: Pauză pe stadionul Giulești! Min. 45: 3 minute de prelungiri Min. 44: Ratare imensă a lui Sorescu! Singur cu portarul, fotbalistul lui Rakow reia pe lângă Min. 38: GOOOL România! Dennis Man deschide scorul pentru reprezentativa noastră, golul fiind validat după intervenția VAR Min. România - Bosnia și Herțegovina, Live Video OnlineRomânia a învins Bosnia și Herțegovina cu scorul de 4-1 în cadrul etapei a 6-a din Liga Națiunilor, Live Video Online pe www. prosport. ro. Victoria a fost una cu gust amar pentru tricolori, care nu au evitat căderea în următoarea divizie din cadrul competiției. Pușcaș (x2), Rațiu și Man au înscris golurile României. A fost ultima șansă pentru elevii lui Edi Iordănescu să se salveze de la retrogradarea în Divizia C din Liga Națiunilor, aceștia depinzând și de rezultatul Finlandei, care s-a impus cu 2-0 în fața Muntenegrului. PrimaPlay.ro ... României · Serie A · LaLiga · Bundesliga · Ligue 1. Canale Tv Canale Tv Live. Program Vs. Andorra. Baschet. ÎNCEPE îN 16 ORE : 59 MIN. Baschet - LN: SCM ... România – Bosnia 4-1 Min. 90: Final de meci! Min. 86: GOOOL România! Pușcaș face dubla Min. 79: GOOOL România! Andrei Rațiu înscrie pentru 3-1 Min. 78: GOL Bosnia! Dzeko reduce din diferență Min. 74: GOOOL România! Pușcaș dublează avantajul tricolorilor INFO: 12. 693 spectatori prezenți pe Stadionul Giulești Min. 64: 3 schimbări în echipa României: ies Alibec, Man și Marin, intră Pușcaș, Cordea și Băluță Min. 56: Prima schimbare în garnitura României: iese Sorescu, intră Camora INFO: Galeria Rapidului a scandat numele lui Cristi Săpunaru în mod repetat în repriza secundă Min. România vs Bosnia-Herţegovina Live Stream & Statistici H2HH2H ROM BOS 1 Victorie 0 Egalitate 26. 09. 2022 21:45 România 4: Bosnia-Herţegovina › 07. 06. 2022 21:45 1: 3 Înfrângere 15. 10. 2023 21:45 România? :? Andorra 12. 2023 21:45 Bielorusia? :? 12. 2023 21:45 2: Kosovo 09. 2023 21:45 Israel 19. 2023 21:45 Elveţia 2 16. 2023 21:45 0: 4 13. 2023 21:45 Liechtenstein? :? 11. 2023 21:45 Islanda 17. Romania vs Bosnia & Herzegovina rezultate live, H2H și Romania Bosnia & Herzegovina rezultate live (video transmisiune în direct) începe in data de 26 sept. 2022 la ora 18:45 pe Giulești Superbet Arena, ...

About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page