top of page

STEMxx Chats Group

Public·44 members

Македонија до 19 години Полска до 19 години натпревар во живо 11 октомври 2023 HD во живо


Талентираниот фудбалер има само 18 години и е капитен на репрезентацијата на Македонија до оваа возраст. ... Ракометарките до 19 години изгубија 26 разлика, во ...


Македонија У - 19 ремизираше со ПолскаФудбалМакедонската фудбалска репрезентација до 19 години одигра пријателски натпревар со соодветната селекција на Полска. На дождливиот терен на комплексот „Куќа на фудбалот“ во Скопје резултатот беше нерешен 1:1. Голот за Македонија го постигна Тауљант Сулејманов од пенал во 52 минута. Стрелец на голот за гостинскиот тим беше Завада Оскар во 50 минута. Во последните моменти од натпреварот голманот на нашата репрезентација, Ѓорѓиев Душан одбрани пенал и беше најзаслужен што на крајот средбата заврши нерешено. - Интересен натпревар со исклучително силен противник. Во неколку наврати се обидува да дојде до мажот со вилиците, а тој му возвраќа со дополнителен удар. По некое време, нилскиот коњ се враќа во својот простор, пренесува Times Now News. Funny kalesh b/w Security guard and Hippo at Zoo pic. twitter. com/JGEC4Ssr5r — Ghar Ke Kalesh (@gharkekalesh) October 3, 2023 Бројни корисници оставија коментари, а некои го критикуваа однесувањето на чуварот. „Ова е болно и застрашувачко. Нилските коњи се територијални животни, стануваат агресивни кога се бранат“, напишал еден човек. Еден безбедносен извор изјавил дека бомбардирањето го извршиле палестински фракции, додека друг рекол дека Израелците ја гранатирале јужната област од каде што биле лансирани ракетите. Израелската армија соопшти дека одговорила на бомбардирањето од правец на либанска територија со артилериски оган. Вчера, шест борци биле убиени долж границата со Либан - тројца членови на Хезболах, еден израелски офицер и двајца палестински милитанти кои го започнале насилството со инфилтрирање во Израел од Либан. Неименуваната патничка рекла дека планирала да го искористи изметот за да си направи ѓердан. „Претпоставуваме дека била на сафари и мислела дека пукањето на жирафата ќе биде уникатен додаток“, изјавија царинските службеници. Запленетата содржина е одземена и уништена, а надлежните нагласуваат дека пренесувањето на измет од земја во земја претставува ризик по здравјето на луѓето. Изметот, инаку, може да се внесува легално, но со посебни дозволи и по инспекциски преглед, пренесува CBS News. Затоа и не е чудно што следното видео предизвика бурни реакции на социјалните мрежи, а е снимено пред неколку месеци во една зоолошка градина. На почетокот, го гледаме чудовиштето како се обидува да се качи на заштитната ограда, додека изненадените посетители се шетаат и ги земаат телефоните за да ја снимат сцената. Во тој момент се појавува чувар со капа кој безмилосно му „удри бокс“ на нилскиот коњ. Огромното животно е изненадено, но не се откажува. Ракометна Федерација на Македонија – РФМоктомври 6, 2023 Прочитај повеќе октомври 6, 2023 октомври 3, 2023 октомври 2, 2023 септември 28, 2023 септември 21, 2023 Машка ракометна репрезентација Женска ракометна репрезентација Последни Вести Види Повеќе Инфомација за претстојни репрезентативни активности Почитувани, Во рамки на спроведување на програмските активности, Ве известуваме за активностите кои во следниот период им претстојат на македонските машки ракометни селекции во сите ИНФОРМАЦИЈА ТРЕНЕР/СЕЛЕКТОР НА КАДЕТСКАТА МАШКА СЕЛЕКЦИЈА ТАНЕСКИ НАУМ ОБЈАВУВА ПОШИРОК СПИСОК ЗА СЕЛЕКЦИЈА Селекторот на женската сениорска репрезентација Кристијан Грчевски го објавува списокот на ракометарки повикани за собир и настап СЕЛЕКТОРОТ НА ЖЕНСКАТА СЕНИОРСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА КРИСТИЈАН ГРЧЕВСКИ ГО ОБЈАВУВА ПОШИРОКИОТ СПИСОК НА РАКОМЕТАРКИ ЗА ПРЕСТОЈНИТЕ КВАЛИФИКАЦИСКИ НАТПРЕВАРИ Новости поврзани со репрезентацијата Почитувани, Во рамки на спроведување на програмските активности, Ве известуваме за активностите кои Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека женската сениорска ракометна репрезентација во рамки на Европското Тренер/Селектор на кадетската машка репрезентација на Македонија Танески Наум го објавува поширокиот список Селекторот на женската сениорска репрезентација, г-дин Кристијан Грчевски го објавува скратениот список на Последни новости за клубовите Извлечени натпреварувачките броеви за младинска, кадетска и пионерска женска лига за натпреварувачка сезона 2023/24 Денес во просториите на Ракометната Федерација на Македонија се одржа извлекување на натпреварувачките Извлечени натпреварувачките броеви за младинска, кадетска и пионерска машка лига за натпреварувачка сезона 2023/24 Извлечени натпреварувачките броеви на клубовите учесници во Супер Женска лига за сезона 2023/24 Денес во просториите на Ракометната Федерација на Македонија, се оддржа извлекување на натпреварувачките РК Вардар 1961 е освојувач на Супер Куп трофејот Вечерва во Спортската Сала “Парк” во Струмица се одигра натпреварот од Супер Куп Информација за извлекување на натпреварувачки броеви за Супер Женска Лига Ве известуваме дека на ден 07. Спорт - Page 1539 of 3528 Талентираниот фудбалер има само 18 години и е капитен на репрезентацијата на Македонија до оваа возраст. Ракометарките до 19 години изгубија 26 разлика, во ... Полска има одлични фудбалери во младите категории. На крајот имаше пенал и шанса за победа. Поради врнежливото време имавме проблеми со контролата на топката. Ова се млади момчиња и ваквите натпревари се одлична можност да се коригираат грешките. Пред нив е уште многу работа. Ако се собере и одземе се задоволен сум од постигнатиот резултат, истакна македонскиот селекторот Марио Вујовиќ. /МИАЖивотЗнаеме колку нилскиот коњ може да биде опасен и брз, без разлика на неговата големина. Следете ги во живо натпреварите на футсал Првиот натпревар од футсал турнирот во Полска, кој се игра помеѓу Македонија и Молдавија на 4. јануари со почеток во 17.00 часот, ќе можете да го проследите ... Друг продолжи: „Чуварот ги извршува своите должности без соодветна обука и безбедносна опрема“. Можеби не знае дека нилскиот коњ може да го растргне за неколку секунди“. СветЦариниците на аеродромот во Минеаполис заплениле мала кутија со необична содржина од жена која се враќала од одмор во Кенија. Неименувана жителка на Ајова им пријавила на полицајците што носи и предизвикала метеж. Во кутијата имало измет од жирафа! „Бевме навистина шокирани. Обично немаме контакт со фекалии. Често прегледуваме овошје, зеленчук или месо што го носат патниците, но не и ова“, соопштија надлежните. Натпревари во живо на ТВ платформата на ФФМ | ФФМОбјавено на 03 Ноември, 2016 во FFM-Newsletter Натпреварите од Првата македонска фудбалска лига гледајте ги во директен пренос на tv. ffm. mk. Оваа сабота на програмата се петте пресметки од 13. круг во 1. МФЛ. Дерби натпреварот се игра на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје, Работнички го пречекува тимот на Пелистер. Битолчани славеа на првиот дуел меѓу двете екипи сезонава со убедливи 3:0. Работнички е во низа од неколку натпревари без пораз и заостанува само бод од второпласираниот состав на Шкендија. Токму битолски Пелистер ја прекина серијата од три победи на Работнички пред нивниот дуел под „Тумбе кафе“ во третото коло од првенството. Box of giraffe poop seized at MSP Airport https://t. co/y7t70p2kHh — FOX 9 (@FOX9) October 6, 2023 Бидејќи жената пријавила дека има кутија со измет, нема да биде санкционирана. Доколку се обидела да го прошверцува, ќе се соочела со парична казна од 300 до 1. 000 долари. СветРакетна салва била истрелана од правец на јужен Либан кон Израел, изјавија три безбедносни извори, во третиот последователен ден на насилство долж либанско-израелската граница. (((ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО-))) Malta Фудбалска 12.9.2023 — ВО ЖИВО | Македонија – Турција 28.8.2023 — Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 16 години, попладнево ќе игра против Турција. Македонските фудбалери до 19 години поразени од Македонските фудбалери успеаа да ја намалат разликата преку Колевски во 71-та минута, а Талески кон крајот на натпреварот во 88-та минута ги постави конечните 4 ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page